Právě probíhá LIKVIDACE SKLADU !! Všechno zboží za velkoobchodní ceny! Při větším odběru možná sleva. Doprava zdarma na vše nad 500 Kč !!

rCUP / Circular Cup

Webová stránka značky: rCUP / Circular Cup
V roce 2016 BBC zveřejnila informaci, že se na světě recykluje jen asi 0,4 % papírových jednorázových kelímků. Na tento fakt a na výzvy s ním spojené zareagovala parta londýnských inovátorů a designérů Ashortwalk, která přišla s neotřelým nápadem: využít dosud nerecyklované ‘’papírové’’ kelímky a proměnit je tak v první reusable recyklovaný kelímek svého druhu - rCUP
Na rozdíl od přístupů, které se snažily plastovou a papírovou složku kelímků oddělit, tvůrci rCUPu ve spolupráci se svými partnery Nextek a Imperial College London zvolili logickou cestu recyklace celého šálku, který vyčistí, rozsekají na drobné kousky a ty poté znovu spojí s využitím potravinářského polymeru. 

#showmore#

Jelikož inovace není zrovna procházka růžovým sadem, ani vývoj rCUPu neprobíhá tak úplně ideálně. Jeho autorům se prozatím recyklovaný materiál daří využít zhruba ze 40 %. Jejich cíl je ale jasný - procentuální podíl recyklovaného materiálu co nejdříve přiblížit svému možnému maximu.
rCUP je opakovaně použitelným, recyklovaným a plně recyklovatelným kelímkem na teplé i studené nápoje
Ačkoli jsou pojmy recyklovaný a recyklovatelný poměrně často zaměňovány, v tomto případě nemůžete udělat chybu - rCUP je totiž obojí. Vznikl recyklací jednorázových kelímků a je dále plně recyklovatelný. V praxi tak umožňuje další využití materiálu, který by se jinak stal odpadem a stejně tak je sám dále zcela zpracovatelným. 

Krásný článek věnovaný tomuto speciálnímu kelímku najdete na našem blogu.

Nebojte se vyzkoušet něco nového.

 
Žádné produkty značky rCUP / Circular Cup nebyly nalezeny...