Set na klíčení semen

Kód: 2904
249 Kč
Skladem (> 5 ks)
Klíčení semínek je jedním z nejjednodušších a nejefektivnějších způsobů, jak si doma připravit během několika dní chutné a nutričně bohaté doplňky pokrmů.

Stačí doplnit vlastní sklenici o vhodné velikosti a můžete začít ❤. Stačí klasická zavařovačka nebo sklenice od marmelády.

Set obsahuje:
  • 1 x stojánek
  • 1 x malé víčko o průměru 7 cm (vnitřní průměr)
  • 1 x velké víčko o průměru 8,8 cm (vnitřní průměr)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Šroubovací víčko je opatřené síťkou z nerezové oceli, k němu praktický kovový stojánek pro umístění sklenice víčkem dolů. Ideální je umístit sklenici se stojánkem na plytký talíř, aby občasně unikající vlhkost skapávala na něj. Sítko na víčku sklenice zajišťuje rostlinám dostatečný přísun vzduchu pro zahájení procesu klíčení.
Co lze klíčit?
Jakákoliv semena zeleniny, luštěnin, obilovin nebo bylin, vyjma semen řeřichy a rukoly. Tyto druhy semen se nesmí namáčet, ale pouze rosit. V případě namočení, dojde k obalení semínka "rosolem" a začne hnilobný  proces. Ideální je miska na klíčení pro tyto semínka. 
Semena musí být celá, nepoškozená a neloupaná.  Používejte semena na klíčení v BIO kvalitě.
Návod klíčení semen
První den: vložte semena do sklenice, našroubujte víčko, zalejte dostatečným množstvím vody minimálně do 3/4 nádoby a nechte namáčet po dobu uvedenou na obalu semen. Po skončení namáčení semena důkladně propláchněte vodou, obraťte sklenici dnem vzhůru a několikrát protřepejte, aby vytekla všechna voda. Umístěte sklenici na kovový stojánek šikmo víčkem dolů. Díky tomu bude moci přebytečná voda odkapat. Sklenice by měla být umístěna na rovném povrchu na místě s pokojovou teplotou přibližně 20°C mimo dosah přímého světla a zdroje tepla.
Další dny: semena je potřeba pravidelně promývat, aby se namočila a rychle klíčila. Pro zavlažení semen není nutné odstraňovat víčko ze sklenice. Sklenici naplňte přes sítko vodou a po 1–2 minutách vodu vylejte. Promývání semen opakujte pravidelně nejméně 2x denně (ráno a večer) a vždy, když se bude zdát, že semena v lahvi vysychají, a to až do sklizení hotových klíčků. Tak jako první den, vždy při promývání opatrně protřepejte sklenici.
Sklizeň: rychlost růstu klíčků závisí na specifických vlastnostech naklíčovaného semena a okolní teplotě. Klíčky vyjměte ze sklenice a buď je ihned konzumujte, nebo je můžete dále uchovávat v chladničce, kde se jejich růst velmi zpomalí. Před konzumací semena propláchnete vodou.
Použití naklíčených výhonků
Hotové klíčky lze přidávat do salátů – zeleninových, listových, těstovinových nebo luštěninových. Použít je na ozdobení pečiva nebo hotových pokrmů, přidávat je do zeleninových nápojů, dresinků, omáček a polévek nebo je můžeme jíst samostatně.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ekologická domácnost
Hmotnost: 0.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: