Šungitová drť na přípravu vody o velikosti 1-2 cm (1 kg)

Kód: 1884
149 Kč
Skladem (4 ks)

100% přírodní adsorpce

Pod nenápadným vzezřením se ukrývá šungit, minerální sorbent. Z Ruska, jediného (ale obrovského) naleziště na světě, jsme si ho pozvali pro jeho unikátní schopnosti.
Z vody odstraní až 95 % kontaminantů jako jsou těžké kovy, chlór, pesticidy, volné radikály a další podobní neřádi. Šungitovou drtí můžete doma vyrovnat pH pitné vody a zvýšit její kvalitu. Zbaví ji zákalu a dodatečně ji obohatí o minerály a mikro živiny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Šungitem filtrovaná voda náramně svědčí také rostlinám. Blahodárně působí třeba na venkovní růže, levanduli, tulipány a jahody.
“Šungitová voda” je známá pro blahodárné působení na trávicí ústrojí a celkovou imunitu. Pomáhá při nachlazení, bolestech hlavy, různých potížích s dýchací soustavou, klouby a svaly.
Tato šungitová drť se pyšní certifikací, která dokládá její přesné chemické složení. To je na trhu se šungitem dost zásadní. Jen málo prodejců je v tomto ohledu transparentní a často tak můžete narazit na nekvalitní šungit. Tato drť je z pokřemenělé šungitové břidlice, která obsahuje kolem 30 % uhlíku a zbývajících 70 % tvoří silikáty, křemík, slídy, oxidy železa, hořčíku, draslíku aj. Šungitová břidlice se dobývá otevřeným lomem a její zásoby jsou velké.

Jak připravit šungitovou vodu?

 • Před prvním použitím drť pořádně propláchněte vodou.
 • Do skleněné nádoby nalijte 3 litry pitné vody a vložte do ní přibližně 300 - 500 gramů šungitových kousků.
 • Již za půl hodiny se voda začne zbavovat nežádoucích látek, proces trvá jeden den.
 • Vodu s drtí tedy nechte alespoň 24 hodin na tmavém místě.
 • Šungitovou vodu následně opatrně přelijte do jiné nádoby a to tak, aby v původní lahvi zbylo přibližně 0,5 l vody se zbytky znečištění a šungitovou drtí.
 • Zbylý šungit stačí promýt v pitné vodě a je připravený na další použití.
 • Po zhruba 6 měsících používání je potřeba šungit vyměnit za nový.
 • Použitý šungit můžete dát na zahrádku ke kyselomilným rostlinám, k zelenině nebo k domácím rostlinkám (dobře působí na růže venkovní, levanduli, tulipány, jahody).
 • Drť je perfektní na úpravu vody doma i ve studni. (Při úpravě vody ve studni výrobce doporučuje umístit šungit do průtočné pozice, tzn. musí ve vodě viset. Nepokládejte ho tedy na dno! Na objem vody ve studni je třeba použít větší množství šungitu, cca 10 - 20 kg.) 
 • Máte pocit, že šungit jakoby "rezne"? Nelekejte se, může se to stát. Jedná se o pyritovou skvrnu, která nemá na kvalitu vody žádný vliv. Pokud se objeví na větší části šungitového kousku, můžete ji odstranit, a to například kladivem. 
 • Pokud se vám šungitová voda jeví jako zakalená, problém bude nejspíše v kvalitě vaší pitné vody. Zkuste nejprve vodu vylít a šungit pořádně vyprat (nejlépe v destilované vodě) a poté znovu použít. Pokud kalnost přetrvává, výrobce doporučeje provézt rozbor vody. 
 • Upozornění: Slouží pro použití výhradně s pitnou vodou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Filtrace vody
Hmotnost: 1 kg
Velikost: 1 - 2 cm
Hmotnost: 1 kg
Certifikáty: Shungite certificate
Materiál: šungitová břidlice
Země původu: Rusko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: