Právě probíhá LIKVIDACE SKLADU !! Všechno zboží za velkoobchodní ceny! Při větším odběru možná sleva. Doprava zdarma na vše nad 500 Kč !!

Kelímek rCUP: reusable, recyklovaný a recyklovatelný a společník pro každý den

Byly nebyly miliardy jednorázových kelímků
Jedním z nešvarů, proti kterým se přístup zero waste snaží bojovat, je používání jednorázových obalů a nádob, mezi něž patří také papírové kelímky na teplé nápoje. Ty byly vedle medializovaných PET lahví a brček dlouho považovány za menší zlo, není to s nimi ovšem o moc lehčí. 
Ačkoli lze tyto kelímky vyrábět z recyklovaného papíru, jejich vnitřní strana je z důvodů voděodolnosti vždy potažena plastovou fólií. Existují sice specializovaná zařízení schopná plastovou část od papíru oddělit a kelímky tak recyklovat, bylo by však nutné je shromažďovat a svážet zvlášť, což se přirozeně neděje. Většina takových kelímků tak končí v komunálním odpadu, a to dokonce i v případech, kdy jsou poctivě vytříděny. 
Potížím s papírovými kelímky moc nepřidává ani fakt, že v posledních letech dochází k masové popularizaci kávy a služeb s ní spojených, což vede k jejich produkci v řádu miliard.
rCups
Příběh rCUPu
V roce 2016 BBC zveřejnila informaci, že se na světě recykluje jen asi 0,4 % papírových jednorázových kelímků. Na tento fakt a na výzvy s ním spojené zareagovala parta londýnských inovátorů a designérů Ashortwalk, která přišla s neotřelým nápadem: využít dosud nerecyklované ‘’papírové’’ kelímky a proměnit je tak v první reusable recyklovaný kelímek svého druhu - rCUP
Na rozdíl od přístupů, které se snažily plastovou a papírovou složku kelímků oddělit, tvůrci rCUPu ve spolupráci se svými partnery Nextek a Imperial College London zvolili logickou cestu recyklace celého šálku, který vyčistí, rozsekají na drobné kousky a ty poté znovu spojí s využitím potravinářského polymeru. 
Jelikož inovace není zrovna procházka růžovým sadem, ani vývoj rCUPu neprobíhá tak úplně ideálně. Jeho autorům se prozatím recyklovaný materiál daří využít zhruba ze 40 %. Jejich cíl je ale jasný - procentuální podíl recyklovaného materiálu co nejdříve přiblížit svému možnému maximu.
rCUP je opakovaně použitelným, recyklovaným a plně recyklovatelným kelímkem na teplé i studené nápoje
Ačkoli jsou pojmy recyklovaný a recyklovatelný poměrně často zaměňovány, v tomto případě nemůžete udělat chybu - rCUP je totiž obojí. Vznikl recyklací jednorázových kelímků a je dále plně recyklovatelný. V praxi tak umožňuje další využití materiálu, který by se jinak stal odpadem a stejně tak je sám dále zcela zpracovatelným. 
 
Hlavní důvody, proč si rCUP zamilujete ❤
  • Otevírá se pohodlně jen jednou rukou
Víčko rCUPu je opatřeno inovativním pružinovým uzávěrem, který lze jednoduše otevřít a uzavřít jednou rukou, a to dokonce pouhým jeho zmáčknutím. Bez problémů si tak můžete dopřát svůj oblíbený nápoj při řízení či cestou z nákupu. V případě potřeby jej odložit prostě jen zmáčknete víčko.

                                                                      rCup víčko_1_small                             1_rCup víčko_small

  • Stoprocentně těsní
Díky volbě materiálu i speciálnímu uzávěru se na jeho těsnění lze stoprocentně spolehnout. 
Stačí jej pravidelně čistit. 
  • Nabízí plný požitek z pití kávy
Jelikož srkat dobrou kávu malou dírkou prostě není ono, design rCUPu je navržen tak, aby se nápoj při pití rozprostřel po celém obvodu jeho víčka. Věrně tak simuluje pocit při pití z vašeho oblíbeného hrnku na kávu.
  • Ani v případě velmi horkého nápoje na dotek nepálí
Na rozdíl od mnoha jiných opakovaně použitelných kelímků (ba i termohrnků!) vás rCUP díky své velmi dobré tepelné izolaci nikdy nepopálí. Váš nápoj přitom udrží teplý či vychlazený po dobu až 90 minut. 
  • Vydrží až 10 let
V případě, že si koupíte jeden nápoj v jednorázovém kelímku týdně, celkový počet vámi použitých kelímků bude za deset let činit něco přes 520 kusů. S rCUPem to může být jediný.  
  • Potěší oko i ducha
Vezmeme-li v potaz kombinaci jeho funkčnosti a vzhledu, musíme usoudit, že se rCUP svým designérům skutečně povedl. Když k těmto vlastnostem následně připočteme ještě záslužnost vůči životnímu prostředí, stává se z rCUPu must have pro každého, kdo stále podobného společníka - nejen na cesty - postrádá. 
Pokud se vám rCUP zamlouvá stejně tak, jako nám, máme pro vás dobrou zprávu. Skladem jej totiž máme ve všech dostupných barevných provedeních i velikostech. Račte se podívat!

Autor: Kristýna Šuráňová